پوستر تبلیغاتی، نمونه پوستر، طراحی پوستر

پوستر یا آفیش همچنان یکی از مهمترین ایزارهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی در دنیا می باشد. به علاوه پوستر ها این روزه نه تنها به عنوان استفاده کلاسیک خود بلکه با تکنیک های مختلف برش و تازنی تبدیل به بروشور های تبلیغاتی خلاقانه ایی میشوند.

طراحی پوستر و چاپ پوستر از مهمترین عناصر تشکیل دهنده یک پوستر تبلیغاتی ایده آل و موفق است.

نوعي چاپ يکرو ميباشد که جنبه تبليغاتي دارد پوستر ها ميتوانند در سايزهاي متفاوتي باشد اما استاندردترين آنها عبارتند از: A3، 50*35، 50*70، 100*70 و ... . در چاپ پوستر ميتوان از هر نوعجنس کاغذ اعم از تحرير يا گلاسه با هر نوع ضخامت استفاده کرد. اما بهتر است از ضخامتي استفاده شود که مقاومتر باشد مانند گلاسه 150گرم به بالا. 

انواع کاغذ گلاسه عبارتست از: 90گرم، 100گرم، 150گرم، 170گرم، 200گرم، 250گرم و 300گرم.

انواع کاغذ تحرير عبارتست از: تحرير 70گرم، 80گرم، 100گرم، 120گرم- کاغذ کارتي 140گرم، 160گرم، 170گرم، 200گرم، 250گرم، 300گرم.

پوستر ميتواند بدون روکش سلفون باشد اما با توجه به سبک سليقه افراد در هر ارگاني ميتوان از هر دو سلفون مات يا براق جهت پوشش پوستر استفاده کرد. بهتر است در مواردي که پوستر داراي عکسهاي فراوان ميباشد (پوستر مصور) روکش سلفون براق استفاده شود و در مواردي که پوستر داراي متنهاي بيشتري است از روکش سلفون مات استفاده شود.

چاپ پوستر اين امکان را به شما مي دهد که قسمتي از فضای فروشگاه، دفاتر و يا شرکت خود و حتی سطح شهر را بصورت يک تابلو تبليغاتي جهت معرفي خدمات و محصولاتتان به نمایش بگذارید. پوستر تبلیغاتی دیواری نمونه ای از انواع پوسترها می باشد.

چاپ پوستر تبلیغاتی یکی از روش های بازاریابی در فضای باز است. اگر از پوستر تبلیغاتی به درستی استفاده شود، می تواند مورد توجه مشتریان قرار گیرد . چاپ پوستر در موقعیت های که نیاز به اطلاع رسانی به مردم یا مشتریان در مورد یک رویداد آینده و یا سمینار وجود دارد بسیار مفید است.

نمونه پوستر

  • طراحی پوستر عمودی

  • طراحی پوستر افقی

  • 1
  • 2