طراحی سربرگ، چاپ سربرگ، نمونه سربرگ

ست اداری شامل کلیه ملزوماتیست (سربرگ، پاکت، کارت ویزیت و … ) که برای انجام مکاتبات و ارتباطات تجاری و اداری توسط شرکت ها و سازمان ها استفاده می گردد. ست اداری معرف و هویت سازمانی هر مجموعه است.
حال با تغییر نگرش در مورد ست اداری ،علاوه بر رفع نیاز ملزومات اولیه سازمانی می توان با استفاده از طراحی و چاپ منحصر بفرد تبلیغ کوچک و کم هزینه و در عین حال با تاثیر بسیارقوی برای جذب مخاطب داشته باشیم.

 طراحی سربرگ و چاپ سربرگ باید طوری انجام شود که تصویر بسیار مناسبی برای سازمان یا موسسه مربوط پدید آورد. باید به عنوان تبلیغی کارساز برای سازمان باشد، در یک اداره دولتی یا سازمان، نامه کارکردهای متعددی دارد: از جمله انتقال اندیشه ها و افکار به روی کاغذ، ثبت نظرات مهم و همچنین ثبت دائمی ایده ها و پیشنهادات. در طراحی انواع سربرگ باید هدف اصلی آن یعنی محیطی برای ارائه پیام، اندازه و شکل حروف، و همچنین پیامی را که باید با هویت یا فعالیت سازمان مربوط باشد، منتقل شود

استفاده از نوع کاغذ، رنگ، فونت، طرح و استانداردهای لازم و ضروری و هماهنگی بین این مجموعه بطور غیر مستقیم تاثیر مطلوب و مثبتی را به مخاطب شما انتقال می دهد.

نوع سربرگ: A4، A5 یا ست سربرگ A4 و A5

جنس سربرگ: تحریر 100 گرمی

سایر امکانات: امکان چاپ سربرگ با سرچسب و بدون سرچسب، امکان چاپ سربرگ دورو در پک ترکیبی سربرگ A4 و A5

عناصر لازم برای چاپ سربرگ:

  1. نام سازمان یا اداره
  2. نشانه یا حروف نشانه سازمان
  3. آدرس پستی
  4. شماره تلفن
  5. شماره فاکس یا تلفکس
  6. در شرکت های بزرگ گاهی ممکن است که نام هیئت مدیره در سربرگ درج شود

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری را در سربرگ اداری چاپ و یا درج کنید، طرح سربرگ باید به دقت اندیشیده شود، حروف باید کوچک و خوانا، فضای خالی بقدر کافی برای نوشتن نامه باشد. نشانه یا حرف نشانه نباید پیش از حد جلب توجه کند، اما باید در مکان ثابتی باشد، زیرا معرف شرکت یا اداره است، نشانه می تواند در وسط، حاشیه سمت راست یا چپ و یا به صورت عمودی در حاشیه کاغذ جای گیرد، طرح چاپ شده در سربرگ می تواند به صورت متقارن و یا نامتقارن باشد.

محل قرار دادن آدرس و شماره تلفن در چاپ سربرگ و طراحی سربرگ:

به دلیل آن که نامه جواب و پاسخی را به همراه خواهد داشت، ضروری است که آدرس،  کلیه شماره تلفن های مربوط، فکس به طور کامل و واضح در سربرگ چاپ و درج شود. بهتر است که کد پستی و نیز کد تلفن در سربرگ چاپ یا درج شود، مکان قرارگیری این اطلاعات باید با مکان قرارگیری نشانه تقریبا هماهنگ باشد، اگر نشانه در وسط کاغذ قرار دارد، آدرس نیز باید در زیر آن قرار گیرد، اگرنشانه به طور نامتقارن قرار گرفته است، مکان قرارگیری آدرس می تواند به حفظ توازن صفحه کمک کند.

سربرگ، پاکت و کارت ویزیت وقتی شما این موارد نام می برید همه آنها از یک نوع خانواده و در واقع هویت سازمانی شما می باشند، ترکیب بندی لوگو و نام شرکت، آدرس و اطلاعات تماس و ایمیل ، رنگ و نحوه جانمایی آنها باعث ایجاد چهره ای منسجم از شرکت شما می شود، تمام این موارد سربرگ ، پاکت ، کارت ویزیت ابتدایی ترین روش برند سازی و ابزار تبلیغاتی چاپی با هزینه کم شناخته می شوند.

 سربرگ را موثرترین تبلیغ در ست اداری می دانند.

کاغذ تحریر معمولا برای چاپ کتاب و اوراق اداری (ست اداری) همچون سربرگ ، یادداشت و پاکت نامه استفاده می شود. و گرماژ متفاوتی دارد اما آنچه بیشترین کاربرد را دارد 70 و 80 گری است.

آدُر در تهران به عنوان مرکز طراحی، چاپ و تولید با انواع خدمات چاپ و تبلیغات سربرگ، فاکتور، سررسید، پوستر، سرنسخه، طراحی و چاپ کاتالوگ، طراحی و چاپ بروشور، طراحی و چاپ کارت ویزیت، چاپ انواع تقویم، تراکت تبلیغاتی مشغول به فعالیت حرفه ای می باشد، این بورس بزرگ خدمات چاپ و تبلیغات با تجربه بالا و کیفیت عالی در کار هر روزه جواب گوی کلیه نیازهای چاپی مخاطبان و مشتریان عزیز خود می باشد.

نمونه سربرگ

  • انواع سربرگ: سربرگ A4، سربرگ A5
  • 1
  • 2