صحافی، صحافی با چسب، صحافی با گیره، صحافی با فنر، صحافی گالینگور، خدمات صحافی، صحافی شومیز، قیمت صحافی کتاب، انواع صحافی

صحافی یا جلد کردن کتاب ، به عمل تا کردن، ترتیب (قرار دادن فرم‌های تا شده در کنار هم)، ته دوزی، جلد گذاری و در نهایت برش کتاب گفته می‌شود. در گذشته به این حرفه ورّاقی نیز اطلاق می‌شده که البته جز صحافی و جلد کردن کتاب، مواردی همچون نسخه‌نویسی و تهیهٔ رونوشت و تکثیر کتاب را نیز در بر می‌گرفته است

فن تنظیم و به‌ هم‌ بستن صفحات کتاب یا امثال آن و قرار دادن آنها بین دو پوشش (جلد) برای یکجا نگاهداشتن صفحات و جلوگیری از فرسوده یا پاره شدن و تسهیل استفاده از آنها را صحافی گویند.

جلد کتاب می تواند نازک یا ضخیم باشد. جلدهای ضخیم از مقوا و با روکشی از پارچه، چرم، پلاستیک چرم‌ نما، یا ترکیبی از این مواد می‌کشند.

مهم ترین نکته ای که نوع صحافی را تعیین می کند و برآن تاثیرگذار بوده نوع صحافی بروشور و مقدار کاغذی است که می خواهیم آنرا صحافی کنیم. تعداد صفحه و قالب نهایی وزن کاغذ، مواردی هستند که بر صحافی تأثیرگذار بوده و باید به آن توجه داشت.

انواع صحافی

صحافی با چسب

صحافی با گیره

صحافی با فنر

صحافی گالینگور ( صحافی کتاب هایی با جلد گالینگور )

کاربردهای انواع صحافی:

کاتالوگ، صحافی دفترچه های یادداشت، صحافی بروشورهای مصور، صحافی گزارش های شرکتی، صحافی گزارشات سالانه، صحافی کتابچه ها.

 صحافی جزوه های آموزشی، صحافی جزوه های مطالب تکمیلی آموزشی و صحافی آلبوم عکس.

صحافی فهرست مطالب، صحافی برگه های سخنرانی، صحافی نت های موسیقی، صحافی فلش کارت و صحافی کتاب راهنما.

صحافی کتب تخصصی، صحافی کتب درسی، صحافی لغت نامه ها، صحافی گزارش های سالانه، صحافی دفترچه یادداشت، صحافی دفاتر حسابداری، صحافی کاتالوگ محصولات، هدایای تبلیغاتی.

انواع صحافی

  • 1